Bežecký festival

 28.09.2019

Beh 7 Dolín - VisegRun with Interreg PL-SK už na méte - TU 

10. TAURON Bežecký Festival – jubilejny, rekordný! - TU

FOTO


Behanie opotrebúvava kolená? To nie je pravda!

Krynica-Zdrój, 28.05.2019

TLAČOVÁ INFORMÁCIA

10. TAURON Bežecký Festival za 100 dní. Veľké narodeniny!

Bohatý a zároveň rôznorodý športový program, koncerty, stretnutia s hviezdami, viac ako 650 000 PLN v oceneniach (!) a – všetko naznačuje - rekordná účasť. TAURON Bežecký Festival v meste Krynica-Zdrój oznamuje veľké, desiate narodeniny! Zátky z... izotonikov a minerálnej vody v kúpeľoch budú strieľať za 100 dní.

Na preteky, pre zdravie a zábavu

TAURON Bežecký Festival je jednou z najväčších a zároveň najkomplexnejších bežeckých podujatí v Poľsku. Počas troch dní je k dispozícii 30 behov a pochodov na uliciach a horských trasách s celkovou dĺžkou viac ako 300 km. - V programe podujatia nájdu niečo pre seba začiatočníci, ako aj skúsení bežci, tí, ktorí sa venujú rekreačným behom a profesionáli pretekajúci o ocenenia, individualisti a tímy, mladí i starí, celé rodiny! - pozýva Zygmunt Berdychowski, predseda Programovej rady Ekonomického fóra a iniciátor Bežeckého Festivalu v Krynici-Zdrój, aktívny bežec.

Katalóg pouličných behov v Krynici-Zdrój otvára najrýchlejší beh na 10 km v štáte – Životná Desiatka (Życiowa Dziesiątka), ktorý sa odohráva na úrovni Majstrovstiev Poľska Masters. Môžete tiež bežať na 15 km alebo polmaratón. Kráľovskou vzdialenosťou podujatia v kúpeľoch je Koral Maratón. Na druhej strane horské preteky so vzdialenosťami od 2,6 km cez alpské lezenie v Behu na Jaworzynu Krynickú, cez 22 km od Runek Run až po kultový Behu 7 Dolín - VisegRun 34/64/100 km. Narodeninovou novinkou v programe sú behy na 80 a 117 km, s premiérovou festivalovou časťou trasy medzi Rogaczom a Rytrom.

Bežeckým titánom je venovaná festivalová etapovka Brubeck Iron Run, ktorá bola v tomto roku predĺžená na 100 míľ (160 km). Počas troch dní budú účastníci štartovať až 9 krát v horách a na ulici v rôznych časoch dňa. Okrem súperov, bežci zápasia sami so sebou - s únavou a ospalosťou. - Nie je dosť času na regeneráciu, pretože ďalšie behy začínajú v niekoľko-hodinových intervaloch. A napriek tomu všetkému je potrebné zmestiť sa do ostrých časových limitov ... - konštatoval Zygmunt Berdychowski, ktorý v roku 2015 dokončil túto vražednú súťaž.

Súčasťou športového programu Festivalu sú aj klasické súťaže (Krynická Míľa), behy typu fun run (Beh prezliekancov, Beh v kravate), Beh žien, behy pre deti a mládež (od 300 m do 1 km) a návrhy pre celé rodiny – Rodinný nočný beh 5 km, Štafeta pešej zóny alebo klasifikácia "Najrýchlejšia rodina", v ktorej jednotliví členovia rodiny súťažia v behoch na 1, 10 a 21 km. Na druhej strane, fanúšikovia severskej chôdze pretekajú o medaily Majstrovstiev Poľska v nordic walking a v pochode "Popreháňaj Infarkt (Przegoń Zawał)" podporujú prevenciu kardiovaskulárnych ochorení.

Méta behu je... len začiatkom atrakcie!

Krynickí organizátori pripravujú pre účastníkov desiateho ročníku TAURON Bežeckého Festivalu veľkolepé ceny s rekordnou hodnotou vyše 650 000 PLN. Najvyššie výhry budú udelené tým pretekárom, ktorí budú stúpať do - nomen omen – štítov svojich zručností a porazia poľský rekord trasy Životná Desiatka (prémia 10 000 PLN) a rekordy trasy Behu 7 Dolín 100 km (prémia 15 000 PLN - spolu 40 000 PLN za víťazstvo a rekordný beh v tejto súťaži). Celkovo bude vyplatených takmer pol milióna zlotých v hotovosti!

Toto nie je koniec ocenení, pretože jeden z účastníkov Festivalu odíde domov s úplne novým automobilom! Dlhoročným sponzorom ocenenia – firma produkcie zmrzliny "Koral" z mesta Nowy Sącz - prisľúbila bežcom jedinečné, narodeninové auto! - Bežci si sami zarobia cenu, čo samozrejme slúži na propagáciu myšlienky behania. Sme veľmi šťastní, pretože disciplína získava čoraz viac nasledovníkov - hovorí Mariusz Jurek, generálny riaditeľ PPL Koral.

TAURON Bežecký Festival obsahuje bohatý program sprievodných podujatí - koncerty, veľtrhy EXPO a Fórum Šport, Zdravie, Peniaze s workshopmi a stretnutiami s osobnosťami sveta športu. V predošlých rokoch Krynicu navštívili medzi inými nebohá Irena Szewińska, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart-Witan, Oktawia Nowacka, Denis Urubko, Marcin Lewandowski, Adam Korol a tréner Bogdan Wenta. Mená hostí tohtoročnej edície a umelcov, ktorí sa budú prezentovať na festivalovej scéne - ako sa na festival patrí – budeme vedieť cez prázdniny.

Kurz na rekord! Pripojte sa!

V roku 2018 si štartovací balíček TAURON Bežeckého Festivalu vyzdvihlo 8,6 tisíc osôb z Poľska a zo zahraničia, čo je rekordom účasti na Festivale. Zápisy do desiateho ročníka naznačujú, že tento výsledok sa môže zlepšiť! Viac ako tri mesiace pred začiatkom podujatia zoznam prihlásení na jubilejný ročník Festivalu obsahuje takmer 7 000 osôb. Žiadosti sú prijímané na stránke www.festiwalbiegowy.pl.

10. TAURON Festiwal Biegowy – 6-8.09.2019, Krynica-Zdrój:

Titulový partner 10. TAURON Bežeckého Festivalu je TAURON Polska Energia SA.

Partnermi podujatia sú: mesto Krynica-Zdrój, mesto Muszyna, kúpele Krynica-Żegiestów, MOSiR (Mestské športové a rekreačné centrum) v Krynici-Zdrój, Región Malopoľsko, firma produkcie zmrzliny "Koral", Bakalland, Maspex, Muszynianka, Brubeck, Vyšehradský fond (V4).

Honorárnym patrónom podujatia bude maršálek Malopoľského vojvodstva Witold Kozłowski.

Projekt je dofinancovaný Medzinárodným vyšehradským fondom:

VisegRun: Staviame mosty prostredníctvom športu

V štátoch Vyšehradskej skupiny sa neustále zvyšuje počet obéznych ľudí alebo ľudí s nadváhou v dôsledku nízkej fyzickej aktivity a nesprávneho stravovacieho správania. Potrebné sú preto iniciatívy, ktoré podporujú zdravý životný štýl a zvyšujú povedomie o jeho úlohe pri udržiavaní zdravia a pohody. Cieľom projektu je zvýšiť fyzickú aktivitu a pro-zdravotné správanie obyvateľov štátov Vyšehradskej skupiny prostredníctvom spoločnej medzinárodnej športovej iniciatívy na podporu zdravého životného štýlu a podporných väzieb medzi národmi Vyšehradskej štvorky. 7. septembra 2019 sa bude organizovať cezhraničný beh VisegRUN. Projekt realizujú traja partneri: Fundacja Festiwal Biegów (PL), Mníšek nad Popradom (SK) a Klenčí pod Čerchovem (CZ).

Partneri projektu

  • Fundacja Festiwal Biegów (PL)
  • Mníšek nad Popradom (SK)     - štart 07.09.2019 o 11,30 hod. s pred Ocú  - 1 000 bežcov
  • Klenčí pod Čerchovem (CZ)

Zdroj: Nadácia „Festiwal Biegów”


Zoznam aktualít :