Futbalový turnaj v Piwnicznej

 21.06.2012

1.ZBNWM PIWNICZANKA
2.OBEC MNÍŠEK NAD POPRADOM (SK)
3.KS OGNIWO PIWNICZNA
4.JEDNOSTKA STRŹY GRANICZNEJ W PIWNICZNEJ
5.PRZEDSIEBIORSTWO BUDOWLANE GÓROL-BUD
6.JEDNOSTKA OSP W PIWNICZNEJ
7.FIRMA „ŹEMP“
8.PRZEDSIEBIORSTWO BUDOWLANE „ANDEX“
9.ZAKLAD GÓRNICZY WIERCHOMLA
10.FIRMA „METAL PARTS“

 

       Na deň 19.07.2008 dostala naša obec pozvánku na futbalový turnaj k susedom do Poľskej Piwnicznej. Narýchlo sa zozbierala partia chlapcov, ktorá splnila limit požadovaného počtu účastníkov.
Nechýbalo veľa a boli by sme naplnili slávny výrok Júlia Cézara: „Veni, vidi, vici“, čiže: prišiel som, videl som, zvíťazil som. Slováci totiž takisto prišli, videli a....takmer zvíťazili.
       K víťazstvu nám chýbal ozaj len ten povestný kúsok šťasteny, keďže sa naši chlapci bez prehry dopracovali až do finále, kde sa stretli s mužstvom Piwniczanky, ktoré už na prvý pohľad pôsobilo dojmom kompaktného tímu. Hráči boli zohratí, každá prihrávka našla svojho adresáta, aj „naslepo“ a už na prvý pohľad bolo jasné, že spolu nehrajú svoj prvý zápas.
       Ale naší chlapci, ktorí ozaj nemali možnosť nadobudnúť až toľko skúsenosti, sa vôbec nedali zahanbiť a narobili poliakom mnozstvo vrások na čele. Avšak po ťažkom súboji so zohratým súperom sme predsa len napokon podľahli Piwniczanke 4:1, po polčase 1:1.
No naši hráči si okrem výborného 2. miesta (spomedzi 10-tich účastíkov) odniesli aj trofej pre najlepšieho brankára turnaja, ktorú dostal Jozef Kuzmiak. Jeho brankarske výkony boli miestami ozaj excelentné..
       Za mienku ešte stoji ďalšie „neoficiálne“ prvenstvo slovákov, a síce, že spomedzi všetkých družstiev sme mali najpočetnejšiu základňu fanúšikov a Mníšek bol zastupený ozaj v hojnom počte, čo bolo počuť hlavne pri preberaní cien. Avšak jedna chybička krásy by sa predsa len našla – počas zápasu naše hlasy nebolo počuť takmer vôbec! Čo bolo možno škoda, keďže je vseobecne známe, že hlasný doping z hľadiska niekedy pôsobí akoby ďalší hráč na ihrisku, a ten - možno v rozhodujúcom okamihu - mohol pomôcť naším streliť vyrovnavajúci gól hlavne za stavu 2:1 pre poliakov a zvrátiť tak nepriaznivo sa vyvíjajúci trend duelu. Ale aj napriek tomu to bol náš veľký úspech a nebudúce...veríme...že si odnesieme aj tu najcennejšiu-zlatú trofej.Zloženie tímu obce Mníšek:

Jozef Kuzmiak – brankár
Anton Gontkovič – obrana
Martin Kuzmiak – obrana
Marián Nemergut – obrana
Michal Kuzmiak – útok
Jozef Varšík – útok
Pavol Imrich – útok
Peter Kuzmiak – útok

Fotky z turnaja nájdete vo fotogalérii!


Zoznam aktualít :